Menu
Obec Vavrečka
Vavrečka

V knižnici ožívajú príbehy...

Knižnica

Obecná knižnica si v rámci marec - mesiac knihy pripravila rôzne zaujímavé aktivity pre deti všetkých vekových kategórií. Od najmenších maľúšikov z obidvoch škôlok, stredniarov, predškolákov i šikovných školákov.

a kopa otázok...skúšanie zmyslov...aj sa tancovalo a rytmizovalo...Aj sa schovávalo...čo len v tej krabici je?postieľky pre knižky...prečo by sme nevyskúšali?na tulivakoch bolo pohodlie...Aj družinári boli, čítali, básničkovali...AJ SA MAľOVALOKnižnica V knižnici ožívajú príbehy a ich postavy, rodia sa tu nové priateľstvá, dá sa v nej nachytať do siete veľká dávka vedomostí, človek sa môže preniesť do rozprávkových svetov, ale zároveň tu môže nájsť súvislosti a fakty o svete reálnom, v ktorom žijeme.  V knižnici sa dá dokonca chytať vírus pýchy, samochvály, vystatovačnosti, závisti, či dokonca  samoľúbosti. Skutočne šťastie, že knižnica má na túto infekciu aj účinné lieky – okamžite vytiahla do boja príbehy o obetavosti, láske, pomoci druhému. Vysvetlíme: jednoducho sme sa zamerali v edukačných dramatizovaných čítaniach pre deti v rámci marec – mesiac knihy, na vzťahy – kamarátstvo, pomoc druhému, tolerancia, dôvera, láska. Rozobrali sme tému prečo sa hovorí: „ Samochvála smrdí“ a prečo je dôležité mať priateľa, ktorý pomôže, keď sa iným nechce. Počas dramatizovaných čítaní sme spolu s deťmi aj kreslili, divadlovali, spievali, tancovali, rytmizovali, cvičili, ale hlavne cez príbehy v knižkách sme sa učili, že pozitívne vlastnosti sú dôležité nielen pre jednotlivca, ale pre celú komunitu a spoločnosť, v ktorej žijeme. Edukácia je najviac efektívna vtedy, keď zapájame všetky zmysly. Vtedy si dieťa najviac zapamätá. A tak veríme, že si deti zapamätajú..., že v knižkách je múdrosť, informácie i zábava.

    Knižnica je miesto pre všetkých, pre kohokoľvek, stačí len prísť. Určite si každý nájde tú svoju knižku, do ktorej sa začíta. Pevne veríme, že milovníkov kníh a klasického čítania je vo Vavrečke stále dosť, preto posielame čitateľský pozdrav od skvelého spisovateľa Daniela Heviera: „ Do čítania, priatelia!“ 

 

Dátum vloženia: 21. 3. 2024 8:40
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 3. 2024 9:03
Autor: Správca Webu