Obec Vavrečka
Vavrečka

Aktuálne z AWK

Aktuálne z AWK

VÝPRAVA BUL TEAMU MIERI NA EURÓPSKY ŠAMPIONÁT KASprof-security Bul team Orava

Už koncom týždňa vycestuje výprava KASprof Security bul team Orava na XXVIII. Majstrovstvá Európy v armwrestlingu, ktoré sa konajú 26.5.-3.6.2018 v Bulharskej Sofii.

Za stolom sa predstavia traja reprezentanti klubu, ktorí posledné voľné chvíle trávili tréningami v Cross Gyme 365 pod vedením Petra Kasana. Súrodenecké duo Stanislav a Natália Richterovcov čaká na šampionáte premiéra.


Stanislav sa predstaví v kategórií do 65kg a svoju prípravu vôbec nepodcenil. „Trénujem 4 x krát do týždňa silový tréning a jeden deň trénujeme za stolíkom. Cítim sa veľmi dobre, lebo mam výborných trénerov Petra Kasana a Lukáša Majkúta, ktorí ma pripravujú. Nemám žiadne očakávania, aj keby to nevyšlo, tak naberiem nové skúsenosti a budem sa snažiť byť lepší a posunúť sa ďalej“, povedal Stanislav, ktorý k armwrestlingu priviedol aj svoju sestru Natáliu. „Rozhodla som sa skúsiť to, začalo ma to tiež baviť a venujem sa tomu doteraz“. Nezvyčajný šport pre nežnejšie pohlavie a hneď cesta na Majtrovstvá Európy „Cítim sa dobre, no uvedomujem si, že je ešte stále čo zdokonaľovať na taktike a taktiež aj sile. Ale dám do toho maximum a budem sa snažiť podať čo najlepší výkon“, dodala len 14 ročná školáčka, ktorá bude štartovať v kategórií junioriek do 60kg.


Talentovanú Barboru Bajčiovú čaká už druhý štart na Majstrovstvách Európy. Obháji minuloročný titul, kedy získala zlato na pravačku a striebro na ľavú ruku, alebo to budú tento krát obe zlaté medaily? „Rada by som prelomila tu smolu na ľavú ruku a chcem byť aj na ňu aspoň raz majsterka. Pravej ruky sa nejako neobávam, tu mám omnoho silnejšiu. No nechcem zbytočne predbiehať. Dôležité bude nezraniť sa, nerobiť zbytočné chyby a veriť že to dokážem. Ale veľmi rada by som domov doniesla dva tituly majstra Európy. Budem sa riadiť pokynmi a počúvať rady trénerov“. Barborku v ceste za jej snom podporuje široké okolie: „Momentálne mi je najväčšou oporou rodina a priatelia. Mama, otec, brat, tréneri, spolužiaci, kolegovia z DHZ v Žaškove a všetci ktorí mi držia palce a ja verím že ich nesklamem a keď prídem domov tak bude aspoň dáka oslava", dodala na záver s úsmevom.

Peter Kasan pripravoval svojich zverencov v domácom gyme. "Nieje dôležité zvíťaziť, dôležitejšie je obhájiť titul. Na Barboru bude vysoký tlak, lebo má len tie najvyššie ambície, na druhej strane urobila obrovský progres,silový aj technicky,nevynechavala tréningy a zodpovedne pracovala ,verim že sa to odrazí na výsledku.Stanko a Natália sú pracovití a talentovaní juniori, je to ich prvá veľká súťaž,uvidime čo to prinesie,každopádne s takýmto zodpovedným prístupom sa dajú robit veľké veci", dodal tréner a nieokoľkonásobný Majster Slovnka a držiteľ bronzu z Majstrovstiev sveta.

Dátum vloženia: 24. 5. 2018 9:40
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 8. 2019 9:44
Autor:

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Virtuálny cintorín

Virtuálny cintorín

Aktuálne počasie

dnes, utorok 5. 12. 2023
zamračené -2 °C -10 °C
streda 6. 12. slabé sneženie 1/-8 °C
štvrtok 7. 12. slabé sneženie 0/-7 °C
piatok 8. 12. zamračené 0/-6 °C

Facebook

Opláštenie multifunkčného športového areálu Vavrečka

https//:www.naturpack.sk