Menu
Obec Vavrečka
Vavrečka

400 - ročná Vavrekova lipa

400 - ročná Vavrekova lipa

400 - ročná Vavrekova lipa.

Staručká, viac ako 400 ročná Vavrekova lipa - podľa legendy ju zasadil starý Vavrek, zakladateľ našej obce na začiatku 17. storočia. Bola to už stará dáma, pamätala si všetky pády aj vzostupy našej obce. Všetky dobré aj nevydarené úrody. Všetky svadby, narodenia i odchody. Všetky radosti i žiale Vavrečanov. Tichým šumom lístia upozorňovala: " Keby som vedela rozprávať..." V roku 2019 musela byť pre rozsiahle poškodenie (vplyvom počasia nahnila a spráchnivela veľká časť kmeňa) odstránená. Na jej mieste bola vysadená nová mladá lipka, ktorá bude slúžiť ako symbol Vavrečky. V jej blízkosti bola osadená pamätná tabuľa.   

Dátum vloženia: 19. 8. 2019 10:45
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 11. 2023 8:29